Pages Navigation Menu

Wu Pe - doradztwo biznesowe Warszawa. WuPe

Szukasz biura rachunkowego Uwzględnij nie tylko jego lokalizację

Szukasz biura rachunkowego Uwzględnij nie tylko jego lokalizację

Szukasz biura rachunkowego? Uwzględnij nie tylko jego lokalizację

Poszukiwania biura rachunkowego zaczyna się od zwracania uwagi na lokalizację – im bliżej miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności, tym lepiej. Nie jest to jednak jedyne kryterium, które trzeba mieć na uwadze. Liczy się oferta, godziny pracy biura, dostępny zespół specjalistów, a także… ubezpieczenie wybranego biura rachunkowego. Dlaczego aż tyle elementów?

Zdalnie, nie oznacza mniej rzetelnie

Standardowo biura rachunkowe działają stacjonarnie, ale coraz częściej pozwalają swoim odbiorcom na współpracę w formie zdalnej. Nie musi to oznaczać, że usługi będą mniej rzetelnie prowadzone, a kontakt z biurem zostanie ograniczony, wręcz przeciwnie. To dla wielu klientów, ale i samych biur rachunkowych, większa wygoda, a także możliwość skorzystania z nieco tańszych usług.

Obecnie mamy do wyboru pocztę elektroniczną, komunikatory, w tym te, które dają szansę na rozmowę prowadzoną na żywo, widząc pracownika biura rachunkowego. Jeśli wybrane biuro położone z dala od miejsca zamieszkania, odpowiada nam pod względem zakresu usług, cen oraz godzin pracy, to forma zdalna oznacza dużą oszczędność czasu, a nierzadko finansów. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, umawiać się na konkretny termin i godzinę, wystarczy dostęp do komputera i Internetu lub urządzenia mobilnego z połączeniem internetowym. Jak szukać takich biur? Można skorzystać z wyszukiwarki dostępnej pod adresem UslugiKsiegowe.pl.

Zdalna obsługa jest wymarzoną ofertą dla zabieganych przedsiębiorców, osób często podróżujących i przemieszczających się na duże odległości. Zorganizowanie spotkania w biurze rachunkowym osobiście, może być kłopotliwe, a kontakt jedynie z wykorzystaniem sieci, niweluje tę niedogodność.

Zespół specjalistów

Prowadzenie biznesu to formalności, dokumenty, księgowość, podatki, finanse i prawo. Tak naprawdę każdej dziedziny po trochu, dlatego właściciel dowolnej firmy potrzebuje osoby wielozadaniowej bądź zespołu, który poradzi sobie z różnymi kwestiami. Warto znaleźć biuro rachunkowe będące w stanie odpowiedzieć na wszystkie stawiane mu wymagania. Poszukiwania specjalistów w różnych firmach, to większy wydatek na konsultacje i obsługę firmy, stracony czas na kolejne spotkania, a do tego brak spójności w prowadzonym biznesie.

Branża, wielkość firmy, obsługa rynku krajowego lub zagranicznego, liczba zatrudnionych pracowników… istnieje mnóstwo elementów, które ostatecznie kształtują określone potrzeby przedsiębiorcy. To on sam musi zadecydować, czy potrzebuje jedynie prowadzenia księgowości, a może dodatkowo regularnego doradztwa prawnego? Dopasowanie usług to klucz do sukcesu.

Zabezpieczenie interesów przedsiębiorcy i biura rachunkowego

Nim padnie decyzja o podjęciu współpracy z danym biurem rachunkowym, należy upewnić się, czy posiada ono ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, a także jaka jest jego wysokość. Ubezpieczenie jest tak naprawdę ochroną interesów obydwu stron. Na im wyższą kwotę ono opiewa, tym można spać spokojniej.

Dokładnie przyglądajmy się ofertom biur rachunkowych, ale uwzględniając nie tylko koszty proponowanych usług.