Pages Navigation Menu

Wu Pe - doradztwo biznesowe Warszawa. WuPe

Jak obliczyć prawidłową masę ciała

Jak obliczyć prawidłową masę ciała

Aby dowiedzieć się, czy nasza waga mieści się w odpowiednich granicach, czy też pora rozejrzeć się za poradnią dietetyczną, należy zainteresować się współczynnikiem BMI. Jest to wskaźnik masy ludzkiego organizmu, który podpowiada, czy dana osoba wykazuje masę ciała odpowiednią dla swojej płci i wzrostu.
Współczynnik ten obliczany jest na podstawie ustalonego wzoru matematycznego, jednak nie ma potrzeby zaprzątania sobie nim głowy – obecnie jest mnóstwo możliwości obliczenia BMI online, za pomocą tzw. kalkulatorów BMI.

 
Jedyne dane, które trzeba podać dla prawidłowego wyliczenia współczynnika BMI to wzrost, waga i płeć. Kalkulator BMI sam na podstawie podanych wartości obliczy wynik i odpowiednio go zinterpretuje, a także umiejscowi na skali wagowej. Najbardziej pożądaną wielkością współczynnika jest 18-5 do 25. Waga osób uzyskujących wynik z podanego przedziału jest prawidłowa i nie budzi zastrzeżeń. Z kolei współczynnik osiągający wartość powyżej 25 jest już sygnałem alarmowym i może stanowić pierwsze ostrzeżenie nadchodzących kłopotów z wagą, a co za tym idzie kłopotów zdrowotnych.