Pages Navigation Menu

Wu Pe - doradztwo biznesowe Warszawa. WuPe

Czy sklep z ubraniami to dochodowy biznes?

Czy sklep z ubraniami to dochodowy biznes?

Jednym z pomysłów na biznes jest otworzenie butiku odzieżowego. To dobry kierunek dla osób, które na co dzień interesują się modą oraz są na bieżąco z trendami wprost ze światowych wybiegów. Z drugiej strony, wysokiej jakości butik odzieżowy może być bardzo dochodowym biznesem dla osób, które dobrze znają się na marketingu i zarządzaniu oraz potrafią korzystać z gotowych wzorców. Wówczas warto skorzystać z franczyzy uznanej na rynku marki, która jest rozpoznawalna, a jej produkty cieszą się dobrą sprzedażą.

Jedną z marek premium, których butik możecie otworzyć, jest Armani Exchange. To marka, która powstała wprost od wiodącej firmy Armani i skierowana jest do nieco młodszego pokolenia. Produkty Armani Exchange możecie spotkać w największych miastach całego świata, a w ostatnich miesiącach podbijaja również serca świadomych klientów w Polsce, którzy poszukują dobrej jakości odzieży premium. Otworzenie butiku tej marki możliwe jest dzięki współpracy z grupą modową GPoland.

Od czego może zależeć sukces sklepu odzieżowego?

Sukces sklepu odzieżowego może zależeć od kilku czynników. Bardzo ważny jest dobór marki, która będzie dopasowana do danej grupy docelowej. Prestiżowym markom trudno będzie przyjąć się w mniejszych miejscowościach, ze względu na ograniczoną grupę docelową. W przypadku takich modowych projektantów jak Armani Exchange, zdecydowanie lepiej postawić na większe miejscowości, gdzie jest szersza grupa docelowa klientów poszukujących marek premium.

Wpływ na sukces stacjonarnego sklepu odzieżowego ma również odpowiednia jego lokalizacja. Jej wybór powinna poprzedzić dokładna analiza sytuacji rynkowej. W tym zakresie możecie liczyć na wsparcie doświadczonych ekspertów z GPoland, którzy pomogą Wam w postawieniu pierwszych kroków w biznesie modowym. Większość sklepów potrzebuje dobrego marketingu i zasada ta dotyczy również branży odzieżowej. Postawcie na trafione kampanie i stonowaną komunikację, która każdorazowo będzie dopasowana do danego brandu. W ten sposób zwiększycie swoje szanse na stworzenie dochodowego biznesu w branży odzieżowej.